Psychoterapia Marta Giers-Sanecka

Psychoterapia

Psychoterapia

 Psychoterapia Psychodynamiczna - indywidualna/ grupowa

 

      Psychoterapia to metoda leczenia oparta o regularny i rozłożony w czasie  kontakt  między terapeutą i pacjentem. Metoda leczenia, która ma służyć poprawie jakości życia i zdrowia psychicznego pacjenta.

     Celami psychoterapii są: odkrycie źródła różnych dolegliwości i zaburzeń psychicznych, które powodują takie stany jak np. poczucie dojmującego   cierpienia,  niezrozumiałego smutku, niezadowolenia z siebie, niechęci lub niemożności satysfakcjonującego czerpania z życia, lęków paraliżujących funkcjonowanie, napadów emocji nad którymi trudno zapanować czy myślami, które nie dają spokoju. By wraz z pomocą terapeuty, pacjent mógł zrozumieć swoje działania czy zachowania i ostatecznie je zmienić na konstruktywne i rozwojowe dla siebie.

    Sesja odbywa się w kontakcie bezpośrednim. Pacjent zachęcany jest do dzielenia się swoimi refleksjami, odczuciami, skojarzeniami. Terapeuta stawia hipotezy dotyczące życia psychicznego pacjenta w oparciu o treści wnoszone przez pacjenta  oraz  zjawiska przeniesienia – nieświadomego procesu, jaki ujawnia się w relacji, polegający na nieświadomym kierowaniu do terapeuty oczekiwań, uczuć i postaw jakie doświadczał pacjent wobec ważnych osób ze swojego życia.

 

Sesje indywidualne odbywają się min. jeden raz w tygodniu i trwają 50 min.

Sesje grupowe odbywają się w cyklu 2 sesje (2x45 min)  2 razy w tygodniu przez min. 2 lata